10 let DS – umělecké a divadelní agentury

V letošním roce 2019 vstupuje DS – umělecká a divadelní agentura do jubilejního desátého roku své umělecké a profesionální existence. Vznikla během roku 2009 a od svých nesmělých a skromných začátků, které se neobešly i bez občasných přešlapů, pokusů – omylů a nezdarů, se stala prosperující, úspěšnou a žádanou agenturou, která má všeobecně dobré renomé a její působení není omezeno jen svým mateřským ostravským regionem, ale pravidelně několikrát do roka se vyjíždí na turné i do dalších českých a moravských krajů.

Původní název Divadlo Silesia je postupně nahrazován novým názvem Divadlo Sympatie, která má na repertoáru tituly téměř pro všechny věkové divácké kategorie. V roce 2018 bylo odehráno téměř 80 představení. V naší nabídce najdete tři večerní tituly muzikálového žánru, které se i po letech těší stále velkému diváckému zájmu. Bezesporu nejúspěšnějším je „Vrabčák Edith“, dále pak „Šest žen Jindřicha VIII“ a stále větší oblibu si získává hudební revue „Ljuba – žena, která ví“ což je původní originální dramatická novinka.
Vznikla ke 100. výročí narození první opravdové české šansonierky Ljuby Hermanové a je poctou této unikátní umělkyně. Hra vznikla na základě životopisné knihy Ondřeje Suchého, finální podobu však dostala až dramatizací Ludmily Forétkové, která je zároveň hlavní protagonistkou a režisérkou. Avšak Ondřej Suchý se na definitivním textu osobně podílel a sám se osobně zúčastnil premiéry, která se uskutečnila 14. 11. 2013 v KD Michálkovice.

Dětem i rodičům zase můžeme nabídnout devatero pohádkových titulů, které pocházejí z autorské tvorby kmenových členů DS agentury.

Petr Zbožínek je autorem titulů – O Koblížkovi, Čert Hudrián, O psu Gurášovi, Loupežnická pohádka
Ludmila Forétková – Kdo zachrání královnu, Nezbedná čarodějnice, Popletené Vánoce, O princezně Chechtandě

Nabídku ještě doplňuje dramatizace a původní adaptace známé dětské knížky – Byla jednou koťata, od Ljuby Štíplové.

Divadlo Sympatie, také pravidelně každý rok navyšuje nabídku svých uměleckých aktivit a dalších pořadů. Tak např. v první polovině r. 2018 vznikl na základě poptávky samostatný pěvecký recitál ze známých šansonů a oblíbených muzikálových hitů v podání principálky divadla L. Forétkové s živým klavírním doprovodem. Recitál je uváděn pod názvem „Ten tyjátr je ale príma“ a je s velkým úspěchem reprízován.
V listopadu 2018 měla v DK – Frýdek-Místek premiéru nová pohádka P. Zbožínka „Loupežnická pohádka aneb jak princezna k rozumu přišla“, která spolehlivě pobaví malé i velké diváky.

Přestože DS – agentura funguje od svých počátků bez jakýchkoliv grantů, podpor a dotací, udržuje si svůj umělecký standard, o čemž svědčí i vysoce kvalitní hudební nahrávky, které vznikají a jsou pořizovány v profesionálním hudebním, nahrávacím studiu.
O nesporných kvalitách a oblibě našich pohádkových písniček svědčí i zájem, který školky projevily o tyto naše nahrávky a tak se Divadlo Sympatie vážně zabývá myšlenkou vydání vlastního CD, které by se pak mohlo nabízet školkám, nebo i dalším zájemcům při divadelních představeních.

Agentura se také v průběhu své desetileté existence postupně vybavila vlastní kvalitní zvukovou aparaturou a je v tomto smyslu zcela soběstačná. S použitím portů a mikrofonů můžeme hrát prakticky kdekoliv, jak v interiéru tak exteriéru jako jsou třeba různé letní divadelní přehlídky a festivaly (Karviná – Fryštát na nám., Bohumín, Doubrava) anebo na hradech a zámcích (Brumov-Bylnice, Týniště atd.)
Členové Divadla Sympatie se také s úspěchem osvědčili jako zkušení moderátoři různých akci jak pro děti, tak i pro dospělé a opakovaně spolupracují i na soukromých akcích jako jsou svatební obřady, které také moderují a herecky zajišťují.

Pověstnou třešinkou na dortu všech těchto aktivit se pak závěrem roku 2018 stala nabídka na spolupráci L. Forétkové s divadlem DJM a to na nové klubové scéně „12“ a v jednání jsou zde i další projekty. Z celkového přehledu je tak zřejmé, že DS – umělecká a divadelní agentura má za deset let za sebou více než úctyhodný výčet svých žánrově pestrých uměleckých aktivit, které mají co nabídnout divákům všech věkových kategorií a to v celé naší republice.
Naším cílem je především nabídnout a produkovat kvalitní a vkusnou zábavu pro dospělé diváky a našim nejmenším divákům v mateřských školkách umožnit první osobní setkání s klasickým, poctivým divadlem, které se hraje v kulisách s kostýmy a je provázeno hravými a veselými písničkami z vlastní autorské dílny. Naše pohádky jsou interaktivní a děti mají možnost zahrát si divadlo se zkušenými herci, aniž by museli opouštět bezpečný prostor své mateřské školky a nemusí za těmito zážitky nikam cestovat.

Divadlo Sympatie rádo přijede za vámi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *