DS v novém roce 2022

Vážení diváci, milí přátelé, věrní příznivci našeho komorního Divadla Sympatie!

Vítám vás na našich stránkách v novém roce 2022 a přeji nám i vám, aby byl po všech stránkách příznivější.

Chci vás ujistit, že navzdory všem komplikacím a omezením, které sebou už dlouhodobě nese všeobecně složitá epidemiologická situace, naše divadlo nerezignovalo a nezahálí a úspěšně se statečně drží nad vodou.

V loňském roce se podařilo nejen udržet divadelní provoz a odehrát vše, co bylo možné realizovat, ale také jsme uskutečnili nákup další jevištní techniky, zejména světelného parku a nových reflektorů.

Vzhledem k tomu, že v současné situaci, která se hned tak nezmění, jsou častější požadavky pořadatelů na divadelní vystoupení více ve venkovních prostředích nebo hradních či zahradních areálech (při příznivém počasí), je tedy naše divadlo plně technicky vybaveno a zcela soběstačné a můžeme hrát v jakémkoliv prostředí. Každé představení jsme si tak schopni nazvučit a nasvítit. Jsme tedy připraveni umělecky a technicky do nového roku a těšíme se na nová společná divadelní setkání.

Věřím, že se s námi budete i nadále dobře bavit a opět budete z našich představení odcházet příjemně naladěni a pobaveni.  Jako motto pro letošní rok nás oslovil výrok Steva Jobse:

„V podnikání nemůžete čekat, až bouřka přejde. Musíte se naučit tančit v dešti.“

Milí diváci, Divadlo Sympatie pro vás „tančí“ nejen v bouřce a dešti. Náš týjátr stále žije!
Jako doklad naší nepřerušené činnosti přidáváme pár fotografií z posledního loňského představení 13.12.2021, kterým byla muzikálová revue “ Ljuba – žena, která ví „. Tato hudební komedie je věnována naší první slavné šansoniérce paní Ljubě Hermanové.

Jedeme dál…

Vážení přátelé a milí příznivci našeho komorního Divadla Sympatie,

po delší době vás oslovujeme a vítáme opět na našich webových stránkách. S nadcházejícím letním obdobím vám všem chci popřát, v této pro kulturu ne moc příznivé době, hlavně dobré fyzické zdraví a pokud možno psychickou pohodu, ke které chceme přispět svým komediálně laděným repertoárem.

Máme za to, že jedním ze způsobů, jak se ze všeho dění kolem nás nezbláznit je např. nevzdávat své pracovní plány a snažit se udržet si navzdory všem zákazům a omezením své stále pracovní aktivity.

A tak i my nezahálíme a domlouváme nové nebo náhradní termíny na podzim, zimu anebo už i na příští jaro.

K naší velké radosti se to úspěšně daří a kalendář plánovaných představení se utěšeně plní.

Pevně věřím, že v druhé půli letošního roku už snad začneme všichni zase normálně žít a vracet se k tomu, co nás baví, těší, naplňuje a náš všední život obohacuje.

Jako aktuální příspěvek na naše stránky vám zatím, místo divadelního představení, rádi nabízíme odkaz na záznam přátelské talk show domu kultury K3 – Bohumín, ze dne 16. 4. 2021, kde byla hostem kmenová herečka a principálka Divadla Sympatie – Ludmila Forétková, která si jako hosta sebou přivedla známého ostravského umělce ze souboru operety a muzikálu Národního divadla Moravskoslezského – Pavla Lišku. Moderátorem tohoto setkání byl Lukáš Szebesta, který dlouhodobě externě spolupracuje s Divadlem Sympatie.

Aktuálně

Vážení přátelé a příznivci Divadla Sympatie. Chceme Vás informovat o situaci v naší agentuře, která je, stejně tak jako další kolegové v celé republice, zasažena nouzovým stavem v celém našem státě, který neumožňuje akce s větším počtem lidí.

To znamená, že v současné době ještě stále nehrajeme, ale také nezahálíme. Zatím se daří všechna neodehraná představení přesunout na příhodnější dobu a dostát všem našim závazkům v náhradních podzimních termínech.

Máme velkou radost, že naši diváci, jak dospělí tak i dětští, o žádný domluvený titul nepřijdou. Chceme tímto také poděkovat našim zadavatelům a pořadatelům za jejich vstřícnost, pochopení a ochotu při hledání a domluvě nových termínů. Další informace najdete v aktualizovaném přehledu našich představení v rubrice „Aktuální program„.

Aktuálně

Vážení diváci,

vzhledem k vyhlášení nouzového stavu a s tím souvisejícímu zákazu pořádání divadelních a kulturních akcí, DS – umělecká a divadelní agentura ruší všechna plánovaná představení Divadla Sympatie až do odvolání celostátní krizové situace.

Zrušená představení budou po vzájemné dohodě přesunuta a odehrána v náhradních termínech.

Děkujeme za pochopení.

Agentura DS – Divadlo Sympatie slaví 10 let své činnosti novou premiérou

Začátkem tohoto kalendářního roku jsme na našich webových stránkách informovali, že letos na podzim oslaví naše divadelní a umělecká agentura  DS desáté výročí svého vzniku a své profesionální umělecké existence. K tomuto kulatému jubileu jsme se rozhodli nastudovat nový večerní titul, který tak rozšíří a obohatí nabídku našeho repertoáru. Pro všechna naše současná večerní představení čerpáme především z dramatické tvorby našich českých osvědčených autorů, jako jsou K. Hoffmann – Vrabčák Edith,  J. Suchý + J. Šlitr – Šest žen Jindřicha VIII, O. Suchý – Ljuba – žena, která ví, anebo v nedávné minulosti P. Dostál + R. Pogoda – Dva na smetišti. Nejinak tomu bude i u naší připravované novinky. Tentokrát nás inspirovala tvorba oblíbené a známé dvojice J. Císler a L. Nekuda. Přičemž první jmenovaný je autorem samotné komedie a od Luďka Nekudy jsme použili a zařadili do příběhu dvě písně, u kterých je autorem textu. Je všeobecně známo, že L. Nekuda byl mistrem krásné češtiny a díky tomu jsou jeho texty vskutku brilantní. Hudebně je pod jeho písněmi podepsán neméně skvělý a invenční J. Císler. Naše divadlo se od svého počátku specializuje a orientuje na komorní hudební inscenace pro večerní publikum, ve kterých se především uplatňuje komediální a muzikální potenciál kmenových herců L. Forétkové a P. Zbožínka. Tentokrát si ke spolupráci přizvali přední členku Moravského divadla v Olomouci paní Vlastu Hartlovou. Přijměte tedy naše pozvání na jedno lázeňské randes-vouz, které začalo slibně a skončilo poměrně nečekaně, i když … vlastně nakonec velmi nadějně. Vždy se dá znovu začít, láska se neptá na věk, láska nám nasazuje růžové BREJLE, láska je slepá, ale krásná a věčná.

Zveme vás na premiéru komedie Jiřího Císlera „Brejle“ aneb „Láska je slepá“, která se uskuteční ve společenském sále lázní Darkov – Hranice v pondělí 11.11.2019 v 15.30 hod. Tento den je nejen svátkem sv. Martina, ale také mezinárodním dnem nezadaných, což naprosto přesně koresponduje s naším příběhem. Přijďte a zadejte se (nebo si?).

K uvádění této inscenace poskytla laskavě všechna licenční práva DILIA a OSA, kterým tímto chceme za jejich vstřícnost a pomoc poděkovat.