Jedeme dál…

Vážení přátelé a milí příznivci našeho komorního Divadla Sympatie,

po delší době vás oslovujeme a vítáme opět na našich webových stránkách. S nadcházejícím letním obdobím vám všem chci popřát, v této pro kulturu ne moc příznivé době, hlavně dobré fyzické zdraví a pokud možno psychickou pohodu, ke které chceme přispět svým komediálně laděným repertoárem.

Máme za to, že jedním ze způsobů, jak se ze všeho dění kolem nás nezbláznit je např. nevzdávat své pracovní plány a snažit se udržet si navzdory všem zákazům a omezením své stále pracovní aktivity.

A tak i my nezahálíme a domlouváme nové nebo náhradní termíny na podzim, zimu anebo už i na příští jaro.

K naší velké radosti se to úspěšně daří a kalendář plánovaných představení se utěšeně plní.

Pevně věřím, že v druhé půli letošního roku už snad začneme všichni zase normálně žít a vracet se k tomu, co nás baví, těší, naplňuje a náš všední život obohacuje.

Jako aktuální příspěvek na naše stránky vám zatím, místo divadelního představení, rádi nabízíme odkaz na záznam přátelské talk show domu kultury K3 – Bohumín, ze dne 16. 4. 2021, kde byla hostem kmenová herečka a principálka Divadla Sympatie – Ludmila Forétková, která si jako hosta sebou přivedla známého ostravského umělce ze souboru operety a muzikálu Národního divadla Moravskoslezského – Pavla Lišku. Moderátorem tohoto setkání byl Lukáš Szebesta, který dlouhodobě externě spolupracuje s Divadlem Sympatie.

Aktuálně

Vážení přátelé a příznivci Divadla Sympatie. Chceme Vás informovat o situaci v naší agentuře, která je, stejně tak jako další kolegové v celé republice, zasažena nouzovým stavem v celém našem státě, který neumožňuje akce s větším počtem lidí.

To znamená, že v současné době ještě stále nehrajeme, ale také nezahálíme. Zatím se daří všechna neodehraná představení přesunout na příhodnější dobu a dostát všem našim závazkům v náhradních podzimních termínech.

Máme velkou radost, že naši diváci, jak dospělí tak i dětští, o žádný domluvený titul nepřijdou. Chceme tímto také poděkovat našim zadavatelům a pořadatelům za jejich vstřícnost, pochopení a ochotu při hledání a domluvě nových termínů. Další informace najdete v aktualizovaném přehledu našich představení v rubrice “Aktuální program“.

Aktuálně

Vážení diváci,

vzhledem k vyhlášení nouzového stavu a s tím souvisejícímu zákazu pořádání divadelních a kulturních akcí, DS – umělecká a divadelní agentura ruší všechna plánovaná představení Divadla Sympatie až do odvolání celostátní krizové situace.

Zrušená představení budou po vzájemné dohodě přesunuta a odehrána v náhradních termínech.

Děkujeme za pochopení.

Agentura DS – Divadlo Sympatie slaví 10 let své činnosti novou premiérou

Začátkem tohoto kalendářního roku jsme na našich webových stránkách informovali, že letos na podzim oslaví naše divadelní a umělecká agentura  DS desáté výročí svého vzniku a své profesionální umělecké existence. K tomuto kulatému jubileu jsme se rozhodli nastudovat nový večerní titul, který tak rozšíří a obohatí nabídku našeho repertoáru. Pro všechna naše současná večerní představení čerpáme především z dramatické tvorby našich českých osvědčených autorů, jako jsou K. Hoffmann – Vrabčák Edith,  J. Suchý + J. Šlitr – Šest žen Jindřicha VIII, O. Suchý – Ljuba – žena, která ví, anebo v nedávné minulosti P. Dostál + R. Pogoda – Dva na smetišti. Nejinak tomu bude i u naší připravované novinky. Tentokrát nás inspirovala tvorba oblíbené a známé dvojice J. Císler a L. Nekuda. Přičemž první jmenovaný je autorem samotné komedie a od Luďka Nekudy jsme použili a zařadili do příběhu dvě písně, u kterých je autorem textu. Je všeobecně známo, že L. Nekuda byl mistrem krásné češtiny a díky tomu jsou jeho texty vskutku brilantní. Hudebně je pod jeho písněmi podepsán neméně skvělý a invenční J. Císler. Naše divadlo se od svého počátku specializuje a orientuje na komorní hudební inscenace pro večerní publikum, ve kterých se především uplatňuje komediální a muzikální potenciál kmenových herců L. Forétkové a P. Zbožínka. Tentokrát si ke spolupráci přizvali přední členku Moravského divadla v Olomouci paní Vlastu Hartlovou. Přijměte tedy naše pozvání na jedno lázeňské randes-vouz, které začalo slibně a skončilo poměrně nečekaně, i když … vlastně nakonec velmi nadějně. Vždy se dá znovu začít, láska se neptá na věk, láska nám nasazuje růžové BREJLE, láska je slepá, ale krásná a věčná.

Zveme vás na premiéru komedie Jiřího Císlera “Brejle” aneb “Láska je slepá”, která se uskuteční ve společenském sále lázní Darkov – Hranice v pondělí 11.11.2019 v 15.30 hod. Tento den je nejen svátkem sv. Martina, ale také mezinárodním dnem nezadaných, což naprosto přesně koresponduje s naším příběhem. Přijďte a zadejte se (nebo si?).

K uvádění této inscenace poskytla laskavě všechna licenční práva DILIA a OSA, kterým tímto chceme za jejich vstřícnost a pomoc poděkovat.

10 let DS – umělecké a divadelní agentury

V letošním roce 2019 vstupuje DS – umělecká a divadelní agentura do jubilejního desátého roku své umělecké a profesionální existence. Vznikla během roku 2009 a od svých nesmělých a skromných začátků, které se neobešly i bez občasných přešlapů, pokusů – omylů a nezdarů, se stala prosperující, úspěšnou a žádanou agenturou, která má všeobecně dobré renomé a její působení není omezeno jen svým mateřským ostravským regionem, ale pravidelně několikrát do roka se vyjíždí na turné i do dalších českých a moravských krajů.

Původní název Divadlo Silesia je postupně nahrazován novým názvem Divadlo Sympatie, která má na repertoáru tituly téměř pro všechny věkové divácké kategorie. V roce 2018 bylo odehráno téměř 80 představení. V naší nabídce najdete tři večerní tituly muzikálového žánru, které se i po letech těší stále velkému diváckému zájmu. Bezesporu nejúspěšnějším je „Vrabčák Edith“, dále pak „Šest žen Jindřicha VIII“ a stále větší oblibu si získává hudební revue „Ljuba – žena, která ví“ což je původní originální dramatická novinka.
Vznikla ke 100. výročí narození první opravdové české šansonierky Ljuby Hermanové a je poctou této unikátní umělkyně. Hra vznikla na základě životopisné knihy Ondřeje Suchého, finální podobu však dostala až dramatizací Ludmily Forétkové, která je zároveň hlavní protagonistkou a režisérkou. Avšak Ondřej Suchý se na definitivním textu osobně podílel a sám se osobně zúčastnil premiéry, která se uskutečnila 14. 11. 2013 v KD Michálkovice.

Dětem i rodičům zase můžeme nabídnout devatero pohádkových titulů, které pocházejí z autorské tvorby kmenových členů DS agentury.

Petr Zbožínek je autorem titulů – O Koblížkovi, Čert Hudrián, O psu Gurášovi, Loupežnická pohádka
Ludmila Forétková – Kdo zachrání královnu, Nezbedná čarodějnice, Popletené Vánoce, O princezně Chechtandě

Nabídku ještě doplňuje dramatizace a původní adaptace známé dětské knížky – Byla jednou koťata, od Ljuby Štíplové.

Divadlo Sympatie, také pravidelně každý rok navyšuje nabídku svých uměleckých aktivit a dalších pořadů. Tak např. v první polovině r. 2018 vznikl na základě poptávky samostatný pěvecký recitál ze známých šansonů a oblíbených muzikálových hitů v podání principálky divadla L. Forétkové s živým klavírním doprovodem. Recitál je uváděn pod názvem „Ten tyjátr je ale príma“ a je s velkým úspěchem reprízován.
V listopadu 2018 měla v DK – Frýdek-Místek premiéru nová pohádka P. Zbožínka „Loupežnická pohádka aneb jak princezna k rozumu přišla“, která spolehlivě pobaví malé i velké diváky.

Přestože DS – agentura funguje od svých počátků bez jakýchkoliv grantů, podpor a dotací, udržuje si svůj umělecký standard, o čemž svědčí i vysoce kvalitní hudební nahrávky, které vznikají a jsou pořizovány v profesionálním hudebním, nahrávacím studiu.
O nesporných kvalitách a oblibě našich pohádkových písniček svědčí i zájem, který školky projevily o tyto naše nahrávky a tak se Divadlo Sympatie vážně zabývá myšlenkou vydání vlastního CD, které by se pak mohlo nabízet školkám, nebo i dalším zájemcům při divadelních představeních.

Agentura se také v průběhu své desetileté existence postupně vybavila vlastní kvalitní zvukovou aparaturou a je v tomto smyslu zcela soběstačná. S použitím portů a mikrofonů můžeme hrát prakticky kdekoliv, jak v interiéru tak exteriéru jako jsou třeba různé letní divadelní přehlídky a festivaly (Karviná – Fryštát na nám., Bohumín, Doubrava) anebo na hradech a zámcích (Brumov-Bylnice, Týniště atd.)
Členové Divadla Sympatie se také s úspěchem osvědčili jako zkušení moderátoři různých akci jak pro děti, tak i pro dospělé a opakovaně spolupracují i na soukromých akcích jako jsou svatební obřady, které také moderují a herecky zajišťují.

Pověstnou třešinkou na dortu všech těchto aktivit se pak závěrem roku 2018 stala nabídka na spolupráci L. Forétkové s divadlem DJM a to na nové klubové scéně “12” a v jednání jsou zde i další projekty. Z celkového přehledu je tak zřejmé, že DS – umělecká a divadelní agentura má za deset let za sebou více než úctyhodný výčet svých žánrově pestrých uměleckých aktivit, které mají co nabídnout divákům všech věkových kategorií a to v celé naší republice.
Naším cílem je především nabídnout a produkovat kvalitní a vkusnou zábavu pro dospělé diváky a našim nejmenším divákům v mateřských školkách umožnit první osobní setkání s klasickým, poctivým divadlem, které se hraje v kulisách s kostýmy a je provázeno hravými a veselými písničkami z vlastní autorské dílny. Naše pohádky jsou interaktivní a děti mají možnost zahrát si divadlo se zkušenými herci, aniž by museli opouštět bezpečný prostor své mateřské školky a nemusí za těmito zážitky nikam cestovat.

Divadlo Sympatie rádo přijede za vámi.