Hlavní strana 2

Nejnovější příspěvky

Agentura DS – Divadlo Sympatie slaví 10 let své činnosti novou premiérou

Začátkem tohoto kalendářního roku jsme na našich webových stránkách informovali, že letos na podzim oslaví naše divadelní a umělecká agentura  DS desáté výročí svého vzniku a své profesionální umělecké existence. K tomuto kulatému jubileu jsme se rozhodli nastudovat nový večerní titul, který tak rozšíří a obohatí nabídku našeho repertoáru. Pro všechna naše současná večerní představení … Pokračovat ve čtení “Agentura DS – Divadlo Sympatie slaví 10 let své činnosti novou premiérou”

Žádný komentář

Nejbližší představení

Event Information:

  • 06
    Pro
    2019

    Ludmila Forétková: Popletené Vánoce

    10:30Kulturní centrum Hlučín
Více v rubrice Aktuální program

Vítáme vás na webových stránkách DS – umělecké a divadelní agentury, která zřizuje Divadlo Silesia a Divadlo Sympatie.

Agentura DS zahájila svou činnost v r. 2009 a její sídlo je od založení až do současnosti v Ostravě.

V době svého vzniku a v rámci DS agentury bylo založeno Divadlo Silesia, jehož činnost byla zaměřena především na večerní repertoár pro dospělé. Toto volné divadelní seskupení nastudovalo a uvedlo celou řadu klasicky činoherních inscenací a divadelních novinek našich i zahraničních autorů, které uvádělo v české premiéře. Patří sem však i čtyři večerní tituly hudebně-komorního žánru, z nichž tři zůstávají doposud na našem repertoáru a jsou velmi úspěšnými diváckými stálicemi, se kterými se počítá i do budoucna. Jedná se o mini-muzikály „Vrabčák Edith“„6 žen Jindřicha VIII“„Ljuba – žena, která ví“. (více o jmenovaných titulech v rubrice).

Vzhledem k divácké poptávce a také pro rozšíření žánrové pestrosti na počátku r. 2017 vzniklo nově Divadlo Sympatie, které se věnuje především tvorbě pro děti. Tento umělecký subjekt provozuje a nabízí pohádky pro nejmenší diváky tj. děti v MŠ, ale i pro starší děti 1. + 2. třídy prvního stupně na základní škole a také pro rodiče s dětmi. Dále můžeme uspořádat programy na dětské dny, karnevaly, klauniády, zábavné a soutěžní hry.

Vedle těchto doprovodných aktivit ovšem zůstávají základní činností DS agentury představení pro večerní a dětské publikum.

Současný aktuální repertoár DS – umělecké a divadelní agentury najdete v příslušné rubrice, stejně jako potřebné informace, propagační materiály a aktuální program.

Z technických a provozních důvodů zůstávají zatím webové stránky DS – umělecké a divadelní agentury (potažmo nového subjektu Divadla Sympatie) v původním pojmenování www.divadlosilesia.cz.